Návštěva talentovaných studentů v IBM

Společnost IBM, se kterou naše škola spolupracuje, je jedna z celosvětově nejuznávanějších společností v oblasti IT. Naši studenti dostali možnost se podívat v této společnosti tak říkajíc pod pokličku. Dobrovolníci z řad zaměstanců připravili pro talentované žáky z naší školy komentovanou exkurzi doplněnou o další interaktivní program. Žáci si pocvičili své komunikační dovednosti (včetně anglického jazyka), podívali se společně s odborníky na to, jak pracuje internet, navštívili serverovnu a laboratoř společnosti. Do programu bylo zařazeno i aktuální téma počítačové bezpečnosti. Studenti hodnotili exkurzi kladně a ve svém hodnocení vyzdvihli i příjemné prostředí a zázemí firmy.

Se společností spolupracujeme i nadále, odborníci z řad této společnosti nás návštívili také během English Weeku, který v současnosti probíhá na naší škole. Těšíme se na další akce, na kterých se budeme společně podílet. Věřím, že spolupráce s firemním sektorem přinese studenům motivaci i pohled do praxe, které využijí v dalším studiu i v profesním uplatnění.