Výlet Lednice

Na konec května se moc těšili žáci 5. ročníků. V úterý 29. 5. vyrazili na školní výlet do Lednice. Počasí bylo jak na objednávku, sluníčko nám přálo. Prohlídku Lednicko-valtického areálu jsme zahájili plavbou po řece. Loďka nás dovezla k Minaretu. Výstup po 302 točitých schodek byl pro některé oříšek. Rychlá cesta dolů nám zatočila hlavu. Výhled však stál za to. Zámeckým parkem jsme se pak vydali na prohlídku vegetace, která nás zaujala svojí rozmanitostí i cizokrajnými kořeny. Následovala prohlídka zámeckých pokojů dětí rodu Lobkoviců. A protože jich měli 11, byla to prohlídka moc pěkná. Současně jsme zhlédli výstavu dřevěných vodících loutek a kulisy divadel, se kterými si děti před lety hrály. Po prohlídce se již všichni těšili na oběd, který byl vynikající. Den nám uběhl jako voda a cesta domů také. Bylo to moc prima, těšíme se zase příště.