Důležité informace

Změny ve výuce na Husovce v posledním červnovém týdnu

Milí rodiče,

seznamte se se změnami ve výuce na Husovce v posledním červnovém týdnu 25. – 29. 6. 2018:

Od pondělka 25. 6. do čtvrtka 28. 6. bude vyučování zkráceno – výuka skončí  4. vyučovací hodinou (11.35).

V pátek 26. 6. odejdou děti ze školy po předání vysvědčení, tedy zhruba v 8.45.

Pokud žák obědvá ve školní jídelně, obědy budou v pátek k dispozici v době 11.00 – 12.00.

Pondělí – Kontrolujeme a odevzdáváme učebnice; generálka na školní akademii.

Úterý – Odevzdáváme a předáváme učebnice.

Středa – Jsou-li všechny úkoly (včetně úklidu tříd) splněny – dopolední výlety tříd s TU.

Čtvrtek – Školní akademie: 8.00 – pro 5. – 6. ročník; 10.00 – pro 7. – 9. ročník;

(Odpolední akademie pro rodiče se letos z provozních důvodů nekoná. Zveme

zájemce o zhlédnutí rozloučení deváťáků na páteční stužkování v 8.00 v aule

školy)

Pátek – Vydávání vysvědčení, stužkování absolventů, rozloučení.

Rodičovská kavárna na Husovce

Ve středu 30. 5. proběhla na Husovce Rodičovská kavárna. Rodiče měli možnost se občerstvit a dát si dobrou kávu. Poté proběhla beseda s psycholožkou Šárkou Mikovou. Téma se tentokrát týkalo typologii osobností u dětí. Rodiče měli možnost náhlednout do přemýšlení svých dětí a pochopit, proč mají třeba jiné potřeby a nastavení než oni sami. Pokud jste besedu nestihli, můžete si o typologii osobnosti u dětí přečíst v knize „Nejsou stejné„, kterou lze objednat pouze na webu: http://teorietypu.cz/, kde mimojiné naleznete spoustu zajimavých článků o výchově dětí.

„Děkuji za uspořádání semináře. Téma bylo velmi zajímavé a namotivovalo mě více porozumět dětem i sobě skrze rozlišnosti našich osobností.“ rodič

Daltonská konference 10.5.2018 na budově Husova 17

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 10. května 2018 bude budova školy Husova 17 místem konání další každoroční daltonské konference. Z tohoto důvodu dochází ke změně v délce vyučování; žáci 5.,6.,7. a 9. ročníku navštíví dopoledne filmové představení ve Velkém Špalíčku (9.00 – 11.30, film Coco,  115 Kč). 8.A,B má naplánovanou ekologickou exkurzi do firmy SAKO.
Čas a místo srazu oznámí třídní učitelé. Po zhlédnutí filmu (či po exkurzi) přivedou třídní učitelé své žáky (+- 12.00) k ZŠ Rašínova. Zde se rozejdou domů. Obědvající žáci dostanou tentokrát oběd v jídelně na ZŠ Rašínova.

Ředitelské volno

Vážení rodiče, milí žáci,
oznamuji Vám záměr vedení školy vyhlásit v souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) na dny 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 z organizačně provozních důvodů ředitelské volno. Dne 30. 4. bude pedagogický sbor pracovat na Plánu pedagogického rozvoje školy v rámci projektu „Pomáháme školám k úspěchu“ a 7. 5. bude školní budova na Husově 17 připravována na tradiční daltonskou konferenci, která proběhne pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna Mgr. Petra Hladíka 10. 5. 2018.
Ve dnech ředitelského volna nebude škola zajišťovat stravování, mimo provoz bude i školní družina.