Důležité informace

Vydávání za žádostí o ošetřovné

Vážení rodiče,

níže najdete popsaný postup k vydávání „Žádosti o ošetřovné“:

1. napište email na emailovou adresu: hospodarka@zshusovabrno.cz nebo ekonomka@zshusovabrno.cz, že žádáte o vystavení žádosti o ošetřovné a napište JMÉNO DÍTĚTE, na které potřebujete žádost vystavit,

2. v případě, že Vaše dítě navštěvuje MŠ, tak do emailu napište i RODNÉ ČÍSLO dítěte,

3. na Váš email Vám bude zpět odeslána potvrzená oskenovaná žádost, kterou si následně můžete vytisknout (v případě, že nemáte možnost tisku, je možné si po předchozí telefonické domluvě vyplněnou žádost vyzvednout ve škole v úřední hodiny kanceláře: každé pondělí a středu 8:00-11.00 hod.; tel. číslo 605238183),

4. na žádosti je následně potřeba doplnit v části B přesné dny, ve kterých jste osobně pečoval/a o své dítě,

5. poté žádost předáte svému zaměstnavateli.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na výše uvedené emailové adresy nebo telefonní číslo.

Kancelář školy

MŠ – mimořádné oznámení

Na základě rozhodnutí MMB se uzavírá od 17. 3. 2020 do odvolání mateřská školka.

pozn.: Rodiče, kteří budou mít zájem, mohou si vyzvedávat potvrzené formuláře SSZ na čerpání OČR v době úředních hodin v kanceláři budovy ZŠ Husova 17, Brno vždy v pondělí a ve středu 8,00 – 11,00 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Mimořádné opatření – uzavření školy

Vážení rodiče,

jak již jistě víte, Bezpečnostní rada státu rozhodla s účinností od středy 11. 3. 2020 zrušit výuku na základních, středních a vyšších odborných školách. Opatření státu, které je prevencí proti šíření nového koronaviru, platí do odvolání. Zaměstnaní rodiče malých školáků do 10 let mají nárok kvůli hlídání na ošetřovné. Tiskopis žádosti vystavuje škola v úředních hodinách kanceláře na Husově 17 (pondělí až pátek 8:00-10:00 hod. a 13:00-15:00 hod.).

Uzavřena zůstane i školní družina. Obědy žáků byly automaticky odhlášeny. Žáci byli vyzváni, aby si domů odnesli všechny učebnice a výukové materiály. Po dobu platnosti výše uvedeného opatření státu bude výuka žáků probíhat dálkově skrze aplikaci Edookit. Na něj budou učitelé žákům zasílat aktuální učivo a úkoly. Žádáme Vás, abyste společně s dětmi Edookit denně kontrolovali.

Děkujeme za pochopení. Další informace budeme rozesílat přes Edookit.

Mgr. Roman Tlustoš, ředitel školy

Basketbalová přípravka pro chlapce a děvčata na I. stupni

Vážení rodiče,

ve školním roce 2019/2020 bude (již třetím rokem) pokračovat basketbalová přípravka BK Skokani Brno pro chlapce a děvčata na I. stupni.

Tréninky budou probíhat v tělocvičně ZŠ Husova, každé úterý od 14:00 do 15:00 a každý čtvrtek od 15:30 do 16:30. První trénink proběhne 1. 10. 2019. Děti, které chodí do družiny, trenér vyzvedne a po tréninku je zavede zpět.

Pro tréninky budou děti potřebovat basketbalovou (sálovou) obuv, sportovní oblečení (trenýrky, tmavé a světlé triko), basketbalový míč číslo 5, švihadlo a láhev s pitím.

Přípravka bude pro školní rok 2019/2020 ZDARMA.

V případě zájmu prosím kontaktujte pana trenéra Ondřeje Prokeše.

Kontakt:       Ondřej Prokeš

mobil: 777 682 848