Maraton škol

V úterý 30.9. proběhl v Lužánkách již tradiční běžecký závod pro děti prvního stupně Maraton škol. Jedná se o štafetu v délce maratonské trati, kde každé dítě odběhne 500 metrový úsek. Naše škola se této akce, která je součástí Brněnských dnů pro zdraví, účastní od samého vzniku, a ani letos se naši žáci v těžké konkurenci neztratili. V závodě škol jsme dlouho bojovali na medailových pozicích, ale nakonec jsme po drtivém finiši ZŠ Botanická obsadili čtvrté místo. Medailová umístění jsme si ale odnesli v kategorii jednotlivců. Mezi děvčaty z prvních tříd obsadila třetí místo Eva Krautová, stejné umístění si odnesl mezi chlapci ze čtvrtých tříd Adam Pluháček. Blahopřejeme nejen těmto “medailistům”, ale všem dětem, které se vydaly na závodní okruh.