Den světových náboženství

Ve čtvrtek 4. 6. 2015 se na 2. stupni naší školy uskuteční projektový den „Světová náboženství“. Cílem projektového dne je nejen seznámit žáky s hlavními světovými náboženstvími (historie, základní pojmy, stavby, rodinný život, svátky, zvyky), ale také je vychovávat k toleranci a respektování odlišných kultur v  prostředí dnešního multikulturního světa.

V souvislosti s projektovým dnem „Světová náboženství“ dochází k úpravě výuky.

V dopoledních hodinách budou žáci zpracovávat ve škole projekt na vybrané náboženství

(6. ročník – křesťanství, 7. ročník – judaismus, 8. ročník – islám, 9. ročník – buddhismus a hinduismus), odpoledne navštíví v Brně místa spjatá s vybraným náboženstvím.

Předpokládaný konec akce je mezi 13.30 -15.30 hodinou; čas ukončení je přibližný a závisí na zájmu dětí o danou problematiku (6. ročník – 13.30, 7. ročník –  14.00, 8. ročník – 15.00, 9. ročník –  14.00).

Další výuka se ruší, v tento den neproběhne ani výuka zájmových útvarů.