Brněnské dny pro zdraví

Naše škola se každoročně zapojuje do štafetového závodu dětí prvního stupně ZŠ Maraton škol, který je součástí akce Brněnské dny pro zdraví. I tento rok se tak naše děti postavily na start 42 km dlouhé tratě, aby poměřily své síly se stejně starými školáky z ostatních brněnských škol. Závod probíhá formou štafety, kde je maratonská trať rozdělena na 500 metrové úseky, vystřídají se zde chlapci i dívky od prvňáčků až po zkušené páťáky. Naše děti bojovaly až do posledních metrů o bronzový stupínek, nakonec se musely smířit s nepopulárním čtvrtým místem. Alespoň malou útěchou pro finišující páťáky bylo vítězství Adama Pluháčka z 5.B v závodě jednotlivců. Pochvalu ale zaslouží všechny děti, které se závodu zúčastnily.