Den přírodních věd v Zoo Brno

V úterý 6.10.2015 se vybraní žáci devátých tříd zúčastnili soutěže Den přírodních věd v Zoo Brno. Celá soutěž byla provázena tématem: Energie. Žáci na každém stanovišti nabyli znalosti při názorné prezentaci a poté odpovídali na otázky. Otázky se týkaly zoologie, botaniky, geologie, obecné biologie, fyziky a chemie. Přednášeli zde studenti z SPCHŠ, kteří nejen zkušeně předváděli své pokusy, ale i aktivně odpovídali na předložené otázky. Součástí skupiny byl i průvodce, zadávající instrukce a ud& aacute;vající směr cesty.

Celkem soutěžilo 60 družstev. Nejlepší družstvo z naší školy se umístilo na 24 místě.

Brněnská Zoo je skvělým místem pro strávení příjemného dne nejen pro rodiny ale i pro školy.