Výlet 6.A

Na konci října se uskutečnil výlet 6.A do několika lokalit v regionu Mikulovsko. Doprava během výletu byla hrazena z projektu „Střední Evropa a studená válka aneb po stopách železné opony“.

Po hodinové cestě z Brně jsme nejprve navštívili muzeum v Dolních Věstonicích věnované tzv. lovcům mamutů. Žáci během exkurze zpracovávali pracovní listy a následně modelovali z hlíny Věstonickou venuši. Po přesunu do Mikulova navštívili žáci Jeskyni Na Turoldu a následně měli krátký rozchod v malebném centru města. Na závěr našeho putování po Mikulovsku jsme si prohlédli expozici Muzea železné opony ve Valticích, kde se žáci dozvěděli více o našich moderních dějinách.

Po návratu do Brna však akce 6.A neskončila. Žáci se přemístili do budovy školy, kde dělali aktivity zaměřené na zlepšení třídního klimatu. V prostorách školy rovněž žáci přespali a domů se vrátili následující den. Na fotografie z celé akce se můžete podívat zde.