Geologická exkurze žáků osmých tříd na Stránskou skálu

I přesto, že máme zimní čas, vydali jsme se s žáky osmých tříd na geologickou exkurzi na Stránskou skálu. Naše škola vyhrála projekt na zřízení mobilní učebny EVVO, který vyhlásilo ministerstvo životního prostředí. Protože pomůcky, které jsme zakoupili z projektu, došly na naši školu až koncem listopadu, museli jsme uskutečnit exkurzi v prosinci. Celou lokalitou nás provázel pan docent Jiří Matyášek, který nám sdělil mnoho zajímavostí. I přes chladné počasí, žáky velmi zaujal výklad pana docenta, který byl doplněn i o praktické dovednosti. Na tuto akci bude navazovat jarní exkurze do Mokré Hory, která bude zaměřena na botaniku a zoologii. Zde opět využijeme zakoupené pomůcky a určovací klíče z projektu.