Rytmus 7. B & Barvy duše 7. A

Takto poeticky nazvali své velkoformátové gestické obrazy naši sedmáci.

Pod vedením Veroniky Uhrové, studentky KVV PdF MU, která je na naší škole nyní na praxi, žáci nejprve vyslechli úvod o akční malbě. V prezentaci, kterou si pro ně připravila, se dále inspirovali fotografiemi rozměrných pláten Jacksona Pollocka.

Pak nastalo pravé tvoření. Lití barev, cákání, otiskování zkrátka kontrolovaná “divočina”.

Ponořeni do tvorby  vytvořili mladí umělci na balicích papírech nejrůznější struktury a barevné vrstvy. Ve skupinkách nebo jednotlivě, dle chuti a taky odvahy. Nakonec svým pracím dali společně název.

V 7. B nazvali svou tvorbu Rytmus 7. B a v “áčku” zase Barvy duše 7. A. Nezbývá než malby nainstalovat ve třídách.

K tvorbě patří i úklid. Tentokrát řádný, v rukavicích a s čistícími prostředky na podlahu, protože akční umění si žádá akční úklid.

Přijměte pozvání do naší FOTOGALERIE 🙂