Dosažení výborných výsledků v regionálním kole soutěže: Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2016-17

Naše škola se každým rokem zúčastňuje zajímavé soutěže: Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Tuto celostátní soutěž zaštiťuje Svaz chemického průmyslu a Střední průmyslová škola chemická Brno. Soutěž probíhá v několika kolech.

První kolo se uskutečnilo v naší škole a nejlepší tři žáci (Eliška Lenfeldová, Anna Lenfeldová a Michal Papaj) byli posláni do kola druhého. Druhé kolo proběhlo 16. 12. 2016 na SPŠ chemické v Brně. Zúčastnilo se ho téměř 200 žáků z celého Jihomoravského kraje.

Naše škola se může pochlubit výborným výsledkem, protože žákyně Eliška Lenfeldová z 9. B se umístila na výborném desátém místě a postupuje do kola třetího. To proběhne 12. 2. 2017 v laboratořích  SPŠ chemické školy v Brně. Po práci v laboratoři  žáci  navštíví špičkové pracoviště firmy Synthon Blansko. Tato firma se zaměřuje na vývoj léčiv proti různým druhům rakoviny. Vítězové třetího kola budou odměněni hodnotnými cenami.

Do celostátního kola postoupí tři nejlepší žáci.

Elišce gratulujeme a držíme pěsti!