Projektový den Zdravá výživa

Ve středu 8.února jsme si ve všech našich prvních třídách udělali projektový den na téma Zdravá výživa. Děti přišly v tento den bez učebnic a sešitů, za to si přinesly krabičky plné zdravých dobrot. Přečetli jsme si pohádku o Birlibánovi, který ležel pod stromem, kde mu jídlo samo létalo do pusy.  Podívali jsme se na pořad o zdravém mlsání. O všem jsme si popovídali a uvědomili si, že nejenom zdravá strava,  ale i dostatek pohybu, je důležitý pro to, aby se člověk udržel v kondici. Taky jsme si pustili pořad S Hurvínkem za lékařem, který nám vysvětlil, jak velké nebezpečí na nás číhá v podobě žloutenky-nemoci nemytých rukou,  která se zrovna vloni v Brně objevila ve zvýšené míře.
Zvládnout  pracovní listy, kde jsme kreslili zdravou svačinu, pak pro nás byla hračka. Velká přestávka byla tentokrát trošku jiná než obvykle. Měli jsme nachystaný rautový stůl, kde byly samé zdravé svačinky, které nám nachystaly naše šikovné maminky. Paní učitelka nám vysvětlila, jak se na takovém správném rautu máme chovat a my jsme to opravdu ukázněně dodržovali. Celý projektový den jsme si náležitě užili a děkujeme našim hodným maminkám za  zdravé svačinky.