Volby do Žákovského parlamentu 2017/2018

S novým školním rokem nás čekaly i volby do našeho parlamentu. Letos jsme jejich uspořádání malinko oddálili. Ne, že by se nám do jejich uspořádání nechtělo, spíše jsme chtěli být pečlivě připravení.

V každé třídě proběhla pod vedením koordinátorek parlamentu vyučovací hodina, která žáky seznamovala s fungováním žákovského parlamentu. V této hodině se žáci zaměřili na důležitost výběru jednotlivých zástupců třídy, jejich povinnosti, možnosti změn ve škole, kterých může parlament dosáhnout, akce, které může uspořádat.

Po pečlivých přípravách jsme tedy volby mohli uspořádat, stalo se tak dne 24. 10. 2017. Každý žák musel mít u sebe to nejdůležitější, co je k volbám potřeba – občanský průkaz, bez něj by hlasování nemohlo proběhnout. Jako každý rok se volby konaly v naší překrásné aule, zazněla česká hymna i pan ředitel k žákům promluvil. Pak se přistoupilo k volbám samotným: kroužkování kandidátů na hlasovacím lístku a vhození lístku do volební urny.

A jaký je jejich výsledek? Podívejte se sami!

TŘÍDA ZÁSTUPCE ZÁSTUPCE
5. A Bára Jeglíková Vašek Kališ
5. B Mína Malíková Adam Buček
5. C Marcel Merdita Estel Gregorová
6. A Ema Ficbauerová Dan Pavlík
6. B Adam Papežík Štěpán Vrba
7. A Nicol Pospíšilová Kateřina Rotreklová
7. B David Novotný Lukáš Lacko
8. A Samuel Novotný Tony Tieku
8. B Dmytro Gavrysh Eliška Sedláčková
9. A neúčastní se parlamentu neúčastní se parlamentu
9. B Šarlota Kollariková Dominika Novotná

Všem zvoleným zástupcům do Žákovského parlamentu 2017/2018 gratulujeme!