Daltonská inspirace po dvaadvacáté

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 si dala v budově základní školy na Husově ulici 17 opět dostaveníčko asi stovka příznivců daltonského a inovativního vzdělávání z České republiky a Slovenska. 22. ročník Daltonské konference zahájili první náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík a místostarostka MČ Brno-střed JUDr. Michaela Dumbrovská. Dopolední program obstaral tým pracovníků České školní inspekce vedený PhDr. Josefem Baslem, který publiku představil výsledky mezinárodních srovnávacích výzkumů ČŠI s akcentací na čtenářskou gramotnost. Po nich prezentoval svoji vizi vzdělávání v příštích desetiletích děkan Filozofické fakulty Univerzity Pardubice prof. Karel Rýdl. Odpolední program patřil jako tradičně seminářům a workshopům, na nichž mohli účastníci nasbírat řadu praktických a užitečných rad pro svou vlastní pedagogickou činnost (jeden ze seminářů, který byl věnován rolovým a simulačním hrám ve výuce cizího jazyka, vedl mj. náš kolega Ondřej Krahulec). Závěrečná evaluace se skleničkou dobrého moravského vína jen podtrhla velice příznivý dojem z celé vzdělávací akce. Už teď se těšíme na její další ročník.