Španělští přátelé opět v Brně!

Rok se s rokem sešel a pět našich deváťáků se opět setkalo v projektu výměnného pobytu s baskickou školou Avellaneda Ikastetxea.

Pět usměvavých španělských studentek prožilo krásný slunečný týden v rodině a škole husovských žáků. Mezi výlety a společnými aktivitami se všichni vzájemně velmi spřátelili a nasbírali spoustu zážitků a dojmů.

Ve škole jsme společně malovali na látkové batůžky nebo pekli a zdobili voňavé perníčky.

Procházeli jsme se společně po brněnských památkách i odpočívali a povídali si v parku mezi programem.

Jeden den jsme celý vyhradili návštěvě našeho hlavního města a společné procházce po pražských pamětihodnostech.

Další den byl zasvěcen brněnské ZOO a program s průvodkyní i volná prohlídka se všem moc líbila.

Jeden z dalších nádherných dnů se odehrával také v Moravském krasu, navštívili jsme jeskyně s projížďkou na lodičkách i známou propast Macocha a svezli se lanovkou.

Na závěr pestrého týdne jsme strávili dopoledne ve VIDĚ a následoval víkend, jehož program zajistily hostitelské rodiny.

V neděli brzy ráno jsme museli dát našim usměvavým přátelům sbohem a nezbývá, než se těšit na květen, kdy se opět shledáme, tentokráte ve Španělsku.

Hola amigos, en mayo!