Co tě čeká na Husovce?

Minulé úterý, středu a toto pondělí proběhl projekt Žákovského parlamentu Co tě čeká na Husovce? Projekt byl určen žákům třetího ročníku, kteří se za dva roky chystají přejít na budovu druhého stupně. Cílem akce bylo přiblížit žákům to, jak vypadá vyučování na druhém stupni a ukázat jim prostory školy. Třeťáčci byli rozděleni do skupinek a spolu se svými staršími spolužáky si mohli zažít, jak se učí na Husovce. Starší žáci působili ve výuce vždy jako průvodci a mentoři, také třeťáčkům pomáhali např. s výrobou knihy o Anglii, s učením se barev v německém jazyce, s tvořením plakátů z encyklopedie a s chemickou šifrovačkou. Některé třeťáčky dostávali do kondice díky originálním stanovištím v tělocviku.

Třeťákům se podle ohlasů projekt velmi líbil. Posuďte sami: “Mohla jsem si prohlédnout školu, která je úžasná. Také se mi líbilo, že na nás byli deváťáci hodní. Těším se, až tam budu chodit.” (autorka neznámá, 3. C) “Přiučila jsem se různé zajímavé věci třeba, jak se německy řekne ahoj: holla. Jsem moc spokojená a chtěla bych, aby takové výlety na Husovku byly častěji.” (Daniela, 3. C) “Bylo to super, osmáci i deváťáci na mě byli hodní. Líbil se mi Kahoot.” (Marie, 3. A) “Je to super škola. Moc se mi líbila angličtina, byl to super zážitek. (Stella, 3. A) “Bylo to skvělé, škola byla super a mají to tam hezké.” (Jakub, 3. B) “Líbilo se mi na Husovce všechno. Líbil se mi hodně tělocvik, jak se tam ke mně chovali a jak byli hodní, ale i výtvarka, jak jsme tam vyráběli toho králíčka, prostě se mi tam líbilo všechno :)” (Veronika, 3. B)

Odkaz na fotografie zde: https://1drv.ms/f/s!AuZXMUJqHu9zsxtRtEWuLEuKUQAJ