Finanční gramotnost na Podmitrově

Žáci osmých ročníků se zúčastnili týden před jarními prázdninami pilotního kurzu, který pořádalo ekologické centrum Lipka. Tento kurz se týkal hlavně finanční gramotnosti. Žáci si zahráli různé situační hry, které například mapovaly třicet let jejich budoucího života. Kupovali si byt či dům, nemovitost museli opravovat, získali přehled jaké náklady se musí platit měsíčně, ročně, naučili se jaký význam má pojištění, uvědomili si kolik stojí zimní a letní dovolená. Moc se nám líbilo, jak do finanční gramotnosti Lipka umí promítnout i ekostopu, kterou každý člověk za sebou nechává. Velmi jsme ocenili přítomnost tureckého učitele angličtiny, který pracuje na Lipce jako dobrovolník. Žáci s ním aktivně konverzovali v angličtině. Byli jsme pochváleni, na jak vysoké  úrovni mají anglický jazyk. Bydleli jsme v pěkných prostorách penzionu  v Podmitrově. I přes mrazivé počasí jsme každý den na chvilku vyráželi i do okolní přírody. Tento týden se nám velmi líbil.
Rádi bychom poděkovali ekologickému centru za vynikající organizaci, výborný přístup k dospívajícím dětem a nápadité aktivity.