Badatelská konference

Naši žáci se podruhé zúčastnili Badatelské konference. Konferenci pořádá Sdružení Tereza ve spolupráci s Globe. Na této konferenci, která je určena žákům základních a středních škol, prezentují žáci své dlouhodobé projekty environmentálně zaměřené, na kterých demonstrují badatelské postupy. Žáci mohou prezentovat v češtině nebo angličtině. V tomto školním roce jsme na konferenci vyslali dva týmy. Tým ve složení Jakub Kolegar, Jakub Nespěchal, Radovan Jambor, Jaromír Jambor a Robin Vymazal prezentovali projekt “Mikroplasty kolem nás” v češtině a tým ve složení Michaela Kačurová, Klára Baierlová, Vojtěch Toman, Hamza Mahmoud a Samuel Javorský  prezentovali projekt “Hluk” v angličtině. 

Oba týmy skvěle prezentovali svůj projekt v duchu badatelského postupu před odbornou komisí. Doufejme, že žáci získali chuť do dalších projektů a i nadále budou reprezentovat školu na konferenci. Za jejich reprezentaci a dlouhodobou práci děkujeme.