Mission Zero

Mission Zero je součástí iniciativy Astro Pi, která je spolupořádána Evropskou kosmickou agenturou (ESA) a britskou agenturou UK Space Agency. Tyto programy mají za cíl zapojit studenty do vědeckých a technologických aktivit spojených s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS). Mission Zero je soutěžní program, který umožňuje studentům vytvořit a zaslat jednoduchý počítačový kód, který bude spuštěn na Astro Pi počítačích umístěných na ISS. V tomto školním roce měli žáci za úkol napsat program, který zobrazí obrázek rostliny nebo živočicha na počítači ISS, aby připomněl astronautům domov.

Aktivity se zúčastnili také naši žáci, kteří, podobně jako žáci z aktivity Space Lab, získali certifikát s časem a místem průletu ISS, kdy běžel jejich program. Za tuto skvělou reprezentaci školy děkujeme Hanušovi Vávrovi, Martinovi Valovi, Dorotě Čuhelové, Adině Stejskalové, Adéle Ostré, Lucii Němcové, Matyáši Kadlecovi, Jonaši Nozarovi, Valerii Kališové, Hubertu Macháčkovi, Janu Zahrádkovi, Karlovi Stixovi, Vojtěchu Sedlákovi, Eleně Hrubešové, Adéle Smolové, Ruth Zvěřinové, Veronice Sobotkové, Petru Vinopalovi, Mie Fricové, Emilu Kotulovi a Davidovi Korsovi. Doufejme, že v budoucnu se žáci zúčastní programu Mission Space Lab, podobně jako naši deváťáci.