Mission Space Lab

Naši žáci Jindřich Bradáč, Lukáš Lajda, Dan Kratochvíl a Tim Nosál dosáhli jedinečného výsledku. Jejich program je napsaný v Pythonu umí vypočítat rychlost ISS. Program si připravili na Hackathonu v Ostravě, který probíhal od 2. prosince od 11:00 do 3. prosince do 11 hod. Cílem soustředění bylo naprogramovat program, který poběží přímo na počítačích na Mezinárodní vesmírné stanici, a který umí pomocí fotografií zjistit rychlost ISS. Toto se našim žákům podařilo a program běžel v dubnu na ISS, jak ukazuje certifikát o účasti. Červená čára na obrázku zobrazuje, kde se nacházela Mezinárodní vesmírná stanice v době, kdy jejich program běžel. Kromě toho jsou naši žáci pozváni k účasti na speciálním webináři s astronautem ESA. Webinář je plánován na konec června 2024. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.