Pomáháme školám k úspěchu

Pomáháme školám k úspěchu je vzdělávací projekt pro veřejné základní školy v ČR, který iniciovala a financuje THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových a realizuje jej obecně prospěšná společnost „Pomáháme školám k úspěchu o.p.s.“.

Projekt pomáhá zvyšovat kvalitu výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Vychází z přesvědčení, že dlouhodobá vzdělávací, materiální a personální podpora pomůže učitelům lépe rozpoznávat individuální potřeby žáků, přizpůsobovat styl výuky, a dosahovat tak co nejlepších pedagogických výsledků.

V každém kraji ČR je dlouhodobě podporována jedna základní škola (modelová škola), které je v průběhu pětiletého projektového cyklu poskytována vzdělávací, personální a materiální podpora. V modelových školách například působí pedagogičtí konzultanti a pedagogičtí asistenti/pároví učitelé, učitelé mají možnost se účastnit vzdělávacích kurzů a školy získají moderní výukové pomůcky.

Přehled modelových škol podle roku zapojení:

ZŠ Kunratice, Hlavní město Praha (2010)

ZŠ a MŠ Mendelova, Karviná, Moravskoslezský kraj (2010)

ZŠ a MŠ Horka nad Moravou, Olomoucký kraj (2012)

ZŠ Zdice, Středočeský kraj (2012)

ZŠ Liberec, Křížanská 80, Liberecký kraj (2015)

ZŠ Staňkov, Plzeňský kraj (2015)

ZŠ Tomáše Šobra a MŠ Písek, Jihočeský kraj (2017)

ZŠ a MŠ Brno, Husova 17, Jihomoravský kraj (2017) 

  1. základní škola Most, Ústecký kraj (2017) 

ZŠ Slatiňany, Pardubický kraj (2017)

Projekt probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.